Otwórz oczy

Niekiedy myślisz sobie,
że świat jest szaro-bury,
niechętnym patrzysz wzrokiem
na mury i na chmury,
bo kiedy nosisz w sercu
najmniejszą nawet zadrę,
płowieje wszystko wokół
i pejzaż traci barwę..

Uśmiechnij się do świata,
a świat ci uśmiech odda,
zobaczysz, że bezbarwna
jest tylko złość i nuda.
Na moście stań tęczowym
i baw się kolorami,
namaluj to co widzisz ,
co czujesz, o czym marzysz.

Wyczaruj na obrazku
świat w barwach pastelowych
taki o jakim marzysz,
przyjazny i bajkowy.
Namaluj jasne słońce
nad kolorowym krajem
pogodne twarze ludzi
radośnie roześmiane.

Ref.
Otwórz oczy szeroko i patrz
jak ciekawy otacza cię świat,
krajobrazy ojczyste, barwy sercu najbliższe,
to co było, co będzie i jest..
otwórz oczy szeroko i patrz
jaki piękny otacza cię świat,
chwyć za pędzel i maluj, by to piękno utrwalić.
by zatrzymać i kolor i czas.

Dla Heleny

Heleny słyną z urody,
To prawda ogólnie znana,
Przez jedną taką Helenę
Troja była oblegana.

Helena Kurcewiczówna
Z powieści „Ogniem i Mieczem”
Oprócz urody jaśniała
Wiernością i dobrym sercem.

Helena zaś Modrzejewska,
Artystka wielka i piękna
Sławiła imię ojczyzny
Na wszystkich kontynentach.

Ja też znam piękną Helenkę,
Bo moją jest chrzestna matką
Wad nigdy żadnych nie miała,
Zaś zalet ma pod dostatkiem.

Dla Helenki

Kiedy wiosna w rozkwicie,
maj zielony szaleje
wtedy pora najwyższa
powinszować Helenie,
bo to dla Niej zakwitły
bzy różowe i białe,
fiołki słodko pachnące
i konwalie nieśmiałe.
Dla Helenki prócz kwiatów
jeszcze życzeń garść spora:
niech Jej nigdy nie braknie
słońca, szczęścia i zdrowia

Zielona błyskawica

W głowie mam zielono, w sercu też,
kiedy wiosna wkoło pachnie bzem,
słowik mi wyśpiewał, albo kos,
że mi ciebie ześle dobry los.

Oczy masz zielone, w głowie wiatr,
niecierpliwe serce, rwie się w świat,
z tobą mogę ruszyć, nawet dziś,
za granicę marzeń, w jasne dni.

Razem poszukamy takich miejsc,
gdzie ze szczęścia tylko płacze się,
razem odnajdziemy własny raj,
tam zielona wiosna stale trwa.

Ref. Dobry wiatr mi ciebie przywiał,
jesteś jak wiosenny deszcz,
jak zielona błyskawica,
w moje życie wdarłeś się.

Ufoludki

W piaskownicy za przedszkolem
wylądował srebrny spodek,
a ze spodka już po chwili
ufoludki wyskoczyły.
Małe, zwinne i zielone,
mądre i zaciekawione
wymierzyły i zbadały
ławki, piłki, trawnik cały.
Odleciały Mleczną Drogą
na planetę Togo- Togo
został po nich pył magiczny,
taki był mój sen kosmiczny.

Życzenia dla Kasi K.

Kiedy wiosna w rozkwicie,
chabry toną w zbóż morzu,
czas do ślubu Kasieńko,
czas do ślubu Grzegorzu.

Połączeni na zawsze
słodkim węzłem miłości,
doświadczajcie już tylko
nieustannej radości.

Niech los do Was się śmieje,
zdrowiem, szczęściem obdarza,
życzą wszyscy zebrani
wokół tego ołtarza.